KAHVE SAĞLIĞA YARARLIDIR. THE COFFEE IS GOOD FOR THE HEALTH

COFEE

YOU CAN HAVE 5 MG COFFE PER KG

Kahveyi temize çıkaralım mı:)?

Kilo başına 5 mg. kafein tüketebiliriz. 1 fincan kahve 100 mg. kafein içerir. 70 kg. ağırlğında biri 350 mg. günde 350 mg. kafein tüketebilir.

American Society of Clinical Oncology dergisinin 2015 Ağustos sayısında yayınlanan bir makaleye göre kahve kanser dahil birçok hastalığın önünü alıyor.
1. kahvenin tip 2 diyabet ve demanstan korur.
2. Kahvenin koruyucu etkisi kahvenin doğal yapısında bulunan antioksidan ve antiinflamatuarlardan kaynaklanıyor.
3. Araştırma, 3. aşama kolon kanseri olup cerrahi müdahale geçirmiş kemoterapi gören 953 kişi üzerinde yapıldı. İncelemeler sonucunda günde 2-3 fincan kafeinli ama şekersiz kahve içenlerin kahvenin içindeki polifenol sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatacağı belirtildi.
4. Kahve aslında günlük sıvı alımına destek olan, kafein sayesinde uyarıcı etkiyi sağlayarak mental dinçlik kazandıran, midede hacim kazandırıp tok kalmayı destekleyen ve antioksidanlar sayesinde sağlıya katkısı olan bir içecek. Yağsız sütlü, şekersiz, aromasız ve tarçın ya da kuru karanfil ile 4-6 fincana kadar içilebilecek sağlıklı bir içecek olduğunu bir kere daha vurgulamak isterim. Kahve sadece diyabet, unutkanlık ve kolon kanserine karşı değil başka birçok hastalığa da kalkan oluyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: