İŞİTME, ÖĞRENME, GÖRME, DUYMA, HİSSETME İÇİN GELECEKTEKİ TREND- A FUTURISTIC NEW WAY TO SPEAK, TO LEARN, TO SEE, TO HEAR, TO SENSE ETC.

 

YENİ DUYU ORGANLARIMIZ OLACAK, BAZI ORGANLARIMIZIN YERİNİ ALACAK DAHA MODERN ORGANLARIMIZ OLACAK VEYA BAZI ORGANLARIMIZA ARTIK İHTİYACIMIZ OLMAYACAK.

WE WILL HAVE NEW MODERN ORGANS REPLACING THE PRESENTS OR WE WILL NOT NEED SOME OF OUR PRESENT ORGANS…

5 duyu organının dışında duyu organları yapabiliriz.

Şimdi duymadığımız, kokusunu alamadığımız, göremediğimiz birçok şeyi bu yeni duyu organlarımızla algılayabiliriz:) 
Gelecekte…Öğrenciler okulda öğrenecekleri her şeyi, bilgi yüklü frekanslarla kısa sürede öğrenebilecekler…

İnsan beyni bir bilgisayarın işletim sistemi gibi, ne yüklersek hayır demez ancak program olmadan yüklediğimiz şey çalışmaz.
Program dediğimiz şey, beynimize bir şey gönderdiğimizde bunu nasıl işleyeceğini öğrettiğimiz bilgilerdir. Öğrenme güçlüğü çeken çocuk yok; Nasıl öğreneceğini bilmeyen çocuk vardır… Beynin bu özelliğine örnek olmak üzere; bir çocuğa öğretmek istediğimiz bir öğreten olmadan öğretebiliriz. , şimdi alamadığımız ancak almak istediğimiz kokuları, göremediğimiz ancak görmek istediğimiz nesnelerden gelen görüntüleri yeni duyu organlarımızla görebiliriz. Bu yeni kabiliyetleri, bilgi kaynağından gelen elektromanyetik dalgaların gücünü beynimizde hissedecek şekilde yükselttikten sonra beynimize bunları nasıl işleyeceğini de öğreterek elde edebiliriz. Böylece görme, duyma vb. engelli insanlara yardımcı olabileceğimiz gibi, bir kedi gibi gece görebilir, bir narkotik köpeği gibi koku alabiliriz. Duyma engelini ortadan kaldırabiliriz. Duymaya ihtiyaç duymadan konuşulan sözleri bir radyo alıcısı gibi elektromanyetik dalgaları ile duyabiliriz. Beyinden beyine konuşmadan anlaşabiliriz… Bu gün geldiğimiz bilimsel düzeyde, tüm kan değerlerimizi kan almadan bunların frekanslarını değerlendirerek görebiliyoruz. Kulaklarımız tıkalı olduğu halde, konuşulan sesleri özel yelekler giyerek vücudumuza yansıttığımızda işitebiliyoruz. Daha fazla bilgi için www.hi-med.org sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.