HOMEOPATi TEDAVİSİ NEDİR? WHAT IS HOMEOPATHIC TREATMENT

 

Tedavide kimyasal olmayan bir yöntem; homoepati nedir?
İlaçlı tedavi döneminden ilaçların hafızasını/frekansını taşıyan ilaçlarla tedavi dönemine geçiş!

Homeopati modern tıpta bir tedavi şeklidir. yaklaşık 200 yıldan beri batıda kullanılmaktadır. 2014 yılında ülkemizde de bir tedavi şekli olarak kabul edilmiştir. Homeoptatik ilaçlarda/remedilerde/frekanslarda kimyasal etken madde ve katkı yoktur. Bitki ve hayvan özlerinden/seyreltilerinden ve minerallerden elde edilen etken maddelerden, homeopati ilaç/remedi fabriklarında üretilirler. Bir homeopatik ilacın üretimi bir aydan birkaç aya kadar sürebilir. Etken madde o şekilde inceltilir ki; Homeopatik ilacın içinde artık etken maddeye ait bir molokül veya etken madde yoktur; sadece bu etken maddenin hafızası/bilgisi/frekansı vardır. Vücutta tedaviyi sağlayan şey de bu bilgi/hafıza/frekanstır. genel olarak düşük doz kabul edilen 30C dozajında bir homeopatik ilaç orijinal eriyiğin 1 biriminin 60 tane sıfırlı bir sayı kadar seyreltilmiş/inceltilmiş halidir. Bu kadar inceltilen bir sıvıdan artık madde veya molokül kalmaz, sadece o maddenin/molokülün hafızası/bilgisi/frekansı kalmaktadır.

Bu ilaçlar vücudun bünyesine etken maddenin hafızası/bilgisi/frekansı olarak verildiğinden vücut bunları madde/molokül/ilaç vb. olarak göremez; direnç göstermez, beyin dahil vücudun her bölümüne rahatlıkla girer, bu sebeple genellikle topyekün bir iyileşmede etkili olur.

Homeopatik tedavide hastalık yoktur. Hasta insan vardır. Her insanın özel durumuna göre ilaç seçilir. Örneğin modern tıpta tedavisi çok zor, hatta mümkün görülmeyen kulak çınlaması için sebebine göre homoepatik ilaç verilir. Sebepler arasında yüksek gürültü, stres, sinüs, allerji, kulakta aşırı nem ve menier hastalığı olabilir. Bunlar için birçok hafızanın karışımı olan bir homeopatik ilaç verilebileceği gibi, Calcerea Carbonica 13X gibi, kulak içinde nabız atışı gibi veya kıkırdama gibi sesler de de etkili olabilen, genel olarak kullanılabilecek bir ilaç da verilebilir.

İlaç alınmadan yarım saat önce ve sonra birşey yenilmez ve içilmez. İlaçlar el değmeden ağıza alınır ve dil altında eritilerek kullanılır. Başka alınan ilaçların etkisini arttırabilme veya azaltabilme özellikleri dışında hiçbir yan etkileri yoktur.

Her hastanın özel durumuna özel yaklaşık 5000 civarında homeopatik ilaç vardır. Örneğin Migren rahatsızlığının sebebi kişiden kişiye değişir. Homoepatist bir doktor kişi ile duruma göre 1-1,5 saat kadar da sürebilen görüşmeden sonra baş ağrısının gerçek nedenini anlar ve buna uygun bir homeopatik ilaç önerir.
Benim de uzmanlık alanlarımdan biri olan homeopatik ilaçları Tıp doktorlarından ancak sertifikalı doktorlar reçete edebilir. Antalya’da böyle bir klinik vardır. İlaçlar satmaya yetkili sertifikalı eczanelerde satılmaktadır.

Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.