KRONİK KABIZLIK NEDİR NASIL TEDAVİ EDİLİR? WHAT IS CHRONIC CONSTIPATION AND HOW IS ITS TREATMENT?

 

KRONİK KABIZLIĞI HAFİFE ALMAYALIM !
KRONİK KABIZLIK NEDİR? NEDEN ÖNEMLİDİR?
Kişiden kişiye değişmekle beraber, normal olarak bir insan kaç öğün yemek yiyorsa o kadar dışarı çıkması gerekir. Bunun dışındakiler süreklilik arzediyorda kronik kabızlığın dereceleri olarak değerlendirilmelidir. .
Kronik kabızlığın başlıca nedeni yeterli sıvı alımının olmaması, lifli gıdalar açısından fakir diyet ve hareketsiz yaşam sayılabilir. Mide asit baskılayıcılar başta olmak üzere psikolojik sorunlar da kabızlık yapabilir.
Kronik kabızlık birçok kötü hastalığın ya habercisi ya da sebebin kendisidir. Kronik kabızlıkta bağırsaklarda sıkışan dışkı suyunu bağırsağın üst kısımlarına iterek sertleşmek ister. Çünkü az yere çok dışkı sığması gerekmektedir. Her seferinde dışkı içinden çekilen toksik sular bağırsaktan tekrar emilerek vücuda yayılır, hatta mideyi bile rahatsız edebilir. ! ! ! !
Başta ikinci beynimiz olan bağırsakta kanser dahil birçok hastalığın sebebi olabilir. Bu toksik sular kana da karışarak bir çok cilt sorunu yanında, sistemik/vücuda yayılabilen hastalığın da nedeni olabilir. Bu sebeple hangi hastalık olursa olsun, bir kişide kronik kabızlık varsa, öncelikle bu sorunun çözülmesi gerekir.
Kronik kabızlık çeken genç bir kızımız akşam Antik Komplex balı aldı ve sabahleyin rahatladı 🙂 🙂 🙂 Tedbir bizden, şifa Allah’tan …
Bolu’da 1700 m. yükseklikte özel bir alanda ürettiğimiz Antik komplex bal için daha fazla bilgi 0555 318 24 28 nolu telefona whatsup üzerinden ulaşılarak alınabilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.