DERİN NEFES TEKNİKLERİ OTO-İMMÜN KAYNAKLI RAHATSIZLIKLARI RAHATLATABİLİR. DEEP BREATING TECHNICS CAN BE HELPFUL TO AUTO-IMUNE BASED DİSTURBANCES

DERİN NEFES TEKNİKLERİ OTO-İMMÜN KAYNAKLI RAHATSIZLIKLARI RAHATLATABİLİR. DEEP BREATING TECHNICS CAN BE HELPFUL TO AUTO-IMUNE BASED DİSTURBANCES
Karın bölgesinden başlayarak baş bölgesine kadar yukarı doğru derin nefes alıp bunu hemen bırakmak, bu olayı 30 civarında yapmak, bağışıklık sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde önemlidir. Bu nefes tekniği, oto-immün rahatsızlıklarda aşırı çalışan bağışıklık sistemini sakinleştirmektedir.
Bu nefes tekniği sayesinde, artan adrenalin düzeyi, kandaki karbondiyoksit düzeyini hızla düşürerek oksijen düzeyini arttırmaktadır. Artan oksijen düzeyi vücudu alkali yapmaktadır. Asidik vücudun kanser dahil birçok rahatsızlığın ana nedeni de dikkate alındığında konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır.
Bu konudaki çözüm, bağışıklık sisteminin sağlam hücrelere de saldırmasından kaynaklı hastalıklar açısından çok önemlidir.
Bu nefes tekniği aynı zamanda vücutta adrenalin hormonu düzeyini yükselterek, metebolizmayı hızlandırmakta, netice olarak vücut ısısını yükseltmektedir. Yükselen vücut ısısı, sıfırın altında soğuk çevre ve havadan dolayı donmayı da önlemektedir.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.