BEYİN ÖLÜMÜNE ÇARE-A REMEDY FOR BRAIN DEAD

 

brainnerves

BİOQUARK FİRMASI BEYİN ÖLÜMÜNÜ ÖNLEMEK ÜZERE İZİN ALDI.

Biotech Company Granted Ethical Permission To Attempt To Use Stem Cells To Reactivate The Brains Of The Dead

For more information please go to  http://www.iflscience.com/brain/biotech-company-use-stem-cells-reactivate-brains-dead/

A FIRM NAMED BIOQUARK NE ÇARE İÇİN İZİN ALDI

Hindistan’da Bioquark isimli bir firma ABD ve Hindistan makamlarından beyin ölümü gerçekleşmiş hastaların hayata döndürülmesi için çalışma başlatma izni aldı.

Verilen izin çerçevesinde 20 beyin ölümü gerçekleşmiş hastanın omurilik üst bölgesinde bulunan sinir hücrelerini bioelektrik kimyasal etmenlerle “nörotransmitter” uyararak ve kök hücre kullanarak canlandırmayı planlamaktadır.

Çalışma beyin ölümü gerçekleştikten sonra sinir hücrelerinin dejenere olmaması için kişinin uygun bir ortamda tutulması ve ondan sonra bu işlemlerin gerçekleştirilmesini gerektirmektedir.

Bundan bir müddet önce, ben, bir kalp krizi sonucu vefat eden ünlü bir işadamını hayata döndürmek üzere girişimlerde bulunmuştum. Benim yöntemim kalp kası hücrelerini yeniden canlandırmak için uygun bir bio-kimyasal ortam hazırlamak, sonra nöro-activation uygulamak ve beyni kalp vasıtasiyle aktive etmek üzerine kuruluydu. Ama bunun için imkan bulamadım.

Şimdi bakıyorum Hindistan’da bu işe soyunan firma Dünya gündemine oturmuş durumda. Nerede yapılacak Hindistan’da ve ABD’de…

Sağlık Turizmi dünyada 500 milyar dolar yıllık ciroya sahip, Böyle bir şey gerçekleşmese dahi, Hindistan ve ABD bu pastadaki payını sadece bu haber için önemli ölçüde arttıracaktır.

Karıncaya sormuşlar, “Bu hızla Hacca nasıl varacaksın?” Karınca cevap vermiş “Varamasam da yolunda ölürüm ya..”  Yaa işte böyle, BRAIN3 Bu konular yolunda ölünecek konular olmalı insanlık için…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.