GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ VE PENCERE CAMLARI BİR KANSER UNSURU OLABİLİR -SUN GLASSES AND ORDINARY WINDOW GLASSES MAY BE A CANCER FACTOR

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜN SAĞLIK ÜZERİNE ETKİSİ

KIRMIZI VE BUNA YAKIN SICAK RENKLİ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ İNSAN PSİKOLOJİSİ ÜZERİNDE OLUMSUZ ETKİLER YARATARAK STRES DÜZEYİNİ YÜKSELTİR VE BUNUN SONUCU KANSERİN GELİŞMESİ İÇİN UYGUN ORTAM HAZIRLARKEN YEŞİL VE BUNA YAKIN RENKLER OLUMLU OLARAK ETKİLER.

PARLAK GÜNEŞ IŞIĞI KARŞISINDA GÖZ BEBEĞİMİZ KISILARAK DAHA AZ UV IŞIĞI ALMAMIZI VE GÖZÜMÜZÜN KAMAŞMASINI ENGELLER. GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANILINCA GÜNEŞİN UV VE INFRARED IŞINLARI ENGELENİR VE GÖZ BEBEĞİMİZ KISILMAZ, AÇILIR. GÖZ MERCEĞİNİN VEYA LENSİN VEYA OPTİK GÖZLÜĞÜN UV IŞIKLARINI EMEREK ETKİSİZ HALE GETİRMEMESİ DURUMUNDA ÇEŞİTLİ YOLLARLA GÖZE DAHA FAZLA GELEN UV IŞINLARI GÖZÜN HASSAS DOKUSUNU VE BEYİN DOKULARINI ETKİLEYEREK, KANSEROJEN ORTAM YARATABİLİR.

AFRİKA’NIN BATI KIYILARINDA GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ KULLANILMADAN ÖNCE KANSER VAKALARI PEK GÖRÜLMEZKEN, GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNİN KULLANILMAYA, EVLERE CAM TAKILMAYA VE ELEKTRİK IŞIĞI KULLANILMAYA BAŞLANDIKTAN SONRA KANSER VAKALARININ ARTTIĞI BİLİNMEKTEDİR.


SUN GLASSES MAY BE A CANCER FACTOR.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.