NAMAZ KANSERİ ÖNLEMEDE BİR ÇARE Mİ- IS MOSLEM WORSHIP A REMEDY FOR CANCER PREVENTION

EVET: Namaz lenf sistemimizi aktif tutarak, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir. Lenf sistemimiz vücudumuzun atık su gideri gibi çalışır. Eğer bu sistem tıkanırsa, tıkanan kanalizasyonun mikrop üretmesi gibi, kanserojen maddeler ortaya çıkar. Günde 5 vakit namaz esnasında yaptığımız hareketler sanki lenf sistemimizi bilinçli bir şekilde temiz ve aktif tutmak için tasarlanmış gibidir. Kuvvetlenen bağışıklık sistemi bizi kan kanseri (lenfoma) dahil birçok kanser türlerinden korumada yardımcı olur.

YES: The type of moslem worship seems to be especially designed to keep active our lymph system.  Our lymph system works as if a canalization of a house. It keeps our body clean and it is the main house of our immune system. When it is suffocated, a good atmosphere for the cancer initiating agents arises  The lymph system being activated 5 times a day helps our immune system to be strong. This way the actions done while the moslem worship  are very important to prevent cancer.

Namaz kılarken yaptığımız kas hareketleri, kirli doku sıvısını temizlemekle görevli lenf sistemizdeki damarlarda baskılama ve gevşeme hareketlerine neden olur. Bu hareketler sayesinde kirli doku sıvısı lenf damarları içerisinde ilerleyerek lenf düğümlerindeki süzgeçlere gelir ve buralarda süzülerek yoluna devam eder. Eğer lenf damarlarımız iyi çalışmaz ise, sıvı damarlarda ilerleyemez ve özellikle bademcik gibi lenf düğümlerimizde mikrop yatakları oluşur, bu durum kanser oluşumunu tetikleyebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.