SORUNLU MİDELERDE HAZMI ZOR GIDALARIN YENMESİ- MIND THE FOODS IN A DISORDERED STOMACH

MİDEDE SORUN VAR İSE, HAZMI ZOR GIDALAR YENMEZ.

 1. YAĞLAR (FATS) GIDALARIN ÜSTÜNÜ KAPLAYARAK HAZIMLARINI ZORLAŞTIRDIKLARI İÇİN, BİRAZ DIŞINDA, ÇOK FAZLA OLARAK PROTEİNLER VE NİŞASTALARLA BİRLİKTE YENMEMELİDİR.
 2. MİDEDE HAZMEDİLENLERLE (PROTEİNLER VE YAĞLAR) BAĞIRSAKLARDA HAZMEDİLENLER (ŞEKER, NİŞASTA) ÇOK AZ MİKTARLAR DIŞINDA BİRLİKTE YENMEMELİDİR. VÜCUDU YORGUN DÜŞÜRÜRLER.
 3. NİŞASTALI GIDALARLA ET AZ MİKTARDA OLMAK ŞARTIYLA BİRLİKTE YENEBİLİR.
 4. GÜNDE İKİ DEFA YEŞİLLİK VEYA SALATA YENMESİ İYİ OLUR.
 5. ŞEKER YERİNE “ANTİK KOMPLEX BAL” TÜKETİLMELİDİR.
 6. ARI POLENİ TAM GIDADIR.
 7. ŞEKER MİDEYE GİRER GİRMEZ KANDAKİ CALSİYUM MİKTARINI CEZBEDEREK AZALTIR. BU SEBEPLE DE MİDEDE ÇOK AZ SÜRE KALMALIDIR.
 8. ETLERİN KAVRULMASI İYİ DEĞİLDİR.
 9. VÜCUT TOKSİNLENMİŞ İSE ET YEMEYİNİZ.
 10. YAĞLAR, NİŞASTA VE ŞEKERDEN DAHA FAZLA ENERJİ VERİRLER VE SİNDİRİMLERİ BUNLARDAN DAHA ZORDUR. AŞIRI SIVI VE KATI YAĞ, YUMURTA SARISI VE YAĞLI ÇEREZ TÜKETİMİ SİNDİRİM ZAAFİYETİ YARATIR, SAFRA SALINIMINI BOZAR, VÜCUDU ASİDİK YAPAR. ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA YAĞ VE YAĞLI YİYECEK ALINIMINI AZALTMAK GEREKİR.
 11. YEMEKLERDE FAZLA OLMAMAK KAYDIYLA YUDUM YUDUM YARIM BARDAK SU İÇİLEBİLİR.
 12. VÜCUTTA TOKSİK DURUM VARSA DİL PASLIDIR. HALSİZLİK VE KAYITSIZLIK VARDIR. VÜCUT PELTE GİBİDİR. ELLER VE AYAKLAR BUZ GİBİDİR. KASLAR HALSİZDİR. NEFES KOKAR, KONSANTRASYON AZALIR. HASTALANMA HİSSİ BASKINLAŞIR.
 13. TOKSİK DURUMUN SEBEBİ KARACİĞER YORGUNLUĞU, SİNDİRİM SİSTEMİ RAHATSIZLIĞI, ET VE DİĞER PİŞMİŞ GIDALARIN KOLONDA KOKUŞARAK KIRMIZI KAN HÜCRELERİNİ ÖLDÜRMESİ VE KANI BOZMASI, KABIZLIK, KÖTÜ BESLENME, SAĞLIKSIZ GIDA VE HAREKETSİZLİKTİR. HAREKETSİZ KİŞİLERCE FAZLA PROTEİN ALINMASI PROTEİN ARTIKLARINA SEBEP OLUR BU DA KARACİĞER VE BÖBREKTE OTO-ZEHİRLENMELERE NEDEN OLUR.
 14. ŞEKER VE ŞEKERLİ YİYECEKLERİN FAZLA ALINMASI MİDEDE TIKANMALAR (CATARRH), VİTAMİN VE MİNERAL MADDE ALIMINDA AZALMALAR, KANDA ŞEKER DALGALANMALARI, KARACİĞER GERGİNLİĞİ VE MİDE ASİDİ YARATTIKLARINDAN DİKKATLİ KULLANILMALIDIR.
 15. ANTİ ASİTLER VE REFLÜ İÇİN KULLANILAN İLAÇLARIN BAŞTA KEMİK ERİMESİ OLMAK ÜZERE BİRÇOK YAN ETKİLERİ VARDIR. BU İLAÇLAR YERİNE 1 TATLI KAŞIĞI “ANTİK KOMPLEX BAL” İLE BİRLİKTE 3-4 ADET FINDIK YENİLMESİ ASİT VE REFLÜ SORUNLARININ ORTADAN KALDIRILMASINA MÜKEMMEL BİR DESTEK VERİR.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.