SAFRA TAŞI NASIL DÜŞÜRÜLÜR? HOW CAN YOU ELIMINATE YOUR GALL BLADDER STONE BY YOUR OWN?

 

SAFRA TAŞI NASIL DÜŞÜRÜLÜR? HOW CAN YOU ELIMINATE YOUR GALL BLADDER STONE BY YOUR OWN?

 

 

Safra kesesinde bulunan taş yüzünden safra kesenizin  alınmasını aşağıdaki uygulama ile önleyebilirsiniz.

Bu rahatsızlık dışında başka bir rahatsızlığın yok ise, ve sizi takip etmekte olan aile doktorunuza danıştıktan sonra, safra taşlarınızın eritilmesine yardımcı olacak bir uygulama planı aşağıda özetlenmiştir.

1. Gerekli fiziksel hareket: her gün tramplende 30 dk. öğleden önce ve 30 dk. öğleden sonra atlanmalı veya bu yoksa uzun ipli bir salıncağa binilmeli veya bu da yoksa orta tempoda koşmalı.
Gerekli diyet: Et ve süt ürünleri yenilmemeli, yumurta serbest. Bol bol içinde bol miktarda turp bulunan taze sebze ve meyve yenmelidir. sebzeler kısık ateşte çok az zeytin yağı ve taze domates suyu içinde hafifçe pişirilerek yenebilir. iki öğün salata yenmeli, bunlara orta büyüklükte birer tane kereviz rendelenmelidir.
6 Gün boyunca:
-sabahları yemekten yarım saat önce bir bardak ılık su içinde bir limon suyu, Günde 3-4 fincan kahve, 2-3 bardak papatya çayı, 2-3 bardak adzuki fasulyenin (kırmızı fasulye) kaynatıldıktan sonra özleşmiş suyu, 5 tane elma, 3 öğün yemekle birlikte içine bir limon içi ve 3 diş sarmısağın rendelendiği bir bardak sızma zeytinyağı, bir bardağa bir yemek kaşığı elma sirkesi konulmuş halde en az 6 bardak temiz su içilmesi
-Sabah ve akşam günde iki kez 1000 mg. lık C vitamini alınması
-Her gün sabah akşam olmak üzere iki tane 1000 mg. lık lechitin içilmesi
– 6 ncı günün akşam yemeğinden sonra akşam saat 18.00’de bir bardak ılık suya bir çay kaşığı ingiliz tuzu (magnezyum sulfat veya bir başka adı epsom tuzu) katılıp eritilerek içilecek, saat 20’de aynı tuzdan yapılan bir bardak su tekrar içilecek, saat 22’de bir limon suyu bir bardak zeytinyağının içine konup içilecek, karyolanın başının bir kaç yerine lavanta yağı sürülerek uykuya dalınacak.
Ertesi gün muhtemelen dökülecek taşları takip etmek için idrar uygun bir kaba alınacak…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.