CİLT GÜZELLLİĞİNİZ VE SORUNLARINIZ İÇİN 12 FARKLI “DR. ŞAHİN ANTİK KOMPLEX BAL” MASKE TARİFİ/ 12 DIFFERENT “DR SAHIN ANTIC COMPLEX HONEY” MASK RECIPES FOR ALL KIND OF SKIN CONDITIONS AND PROBLEMS.

dr.sahinr1

 

12 FORMÜLDE, CANLANDIRMA, YAŞLILIK KARŞITI, KRIŞIKLIK, EKZEMA, AKNE, GÜNEŞ LEKELERİ, CİLT YARALARI VE DAHA FAZLASI İÇİN “DR. ŞAHİN ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ/ 12 “DR. SAHIN ANTIC COMPLEX HONEY” MASK RECIPES  FOR ALL KIND OF SKIN CONDITIONS AND PROBLEMS.

Akne ve güneş lekeleri için kullanılan yağlı kremler cilte çözüm yerine çoğu kez sorun üretmektedir. Bu sorunların başında cildin solunum sıkıntısı çekmesi, yeteri kadar beslenemesi ve oksijen eksikliğinden hızla yaşlanmasıdır.

Sağlıkla ışıldayan bir cilt moral kaynağı olup; genel sağlığımızı destekler🙂

Antik Komplex Bal listemizdeki dostlarımdan gelen yoğun talep üzerine yüzdeki hücreleri canlandırmak için yapılacak cilt tiplerine göre maske tarifini aşağıda tüm dostlarım için yazıyorum.

 1. KURU CİLTLER İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora), 20 damla incir çekirdeği yağı (Hasan Tuna), 20 damla üzüm çekirdeği yağı (herba flora), 1 yemek kaşığı ezilmiş avakado ve 1 çay kaşığı yoğurt karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 30 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. YAĞLI CİLTLER İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora),  1-2 çay kaşığı kaolin kili ve 1 çay kaşığı limon suyu karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 30 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. AKNELİ CİLTLER İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 10 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 15 damla biberiye yağı (herba flora),  3 damla çay ağacı yağı, 1 çay kaşığı pirinç unu, 1 çay kaşığı yeşil çay tozu karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 30 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. CİLTTEKİ AKNE YARALARI İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal,1 adet bıldırcın yumurtası, 10 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 15 damla biberiye yağı (herba flora),  1 çay kaşığı aleo vera jeli ve 4-5 damla limon suyu karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. KARMA CİLTLER İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 10 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 15 damla biberiye yağı (herba flora),  2 çay kaşığı muz ezmesi ve 4-5 damla lavanta esensial yağı karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. HASSAS CİLTLER İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 10 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 1 çay kaşığı aleovera ezmesi ve 1-2 çay kaşığı yulaf unu karıştırılıp macun haline getirilecek. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 

 1. YAŞLANMA KARŞITI ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora),  5 damla kuşburnu yağı, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı tatlı badem yağı karıştırılıp macun yapılacak. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. EGZEMA KARŞITI ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora),  15 damla incir çekirdeği yağı, 1 çay kaşığı kakao yağı, 1 çay kaşığı küçük h indistan cevizi tozu (nutmeg oil) ve 1/2 çay kaşığı vitamin E karıştırılıp macun yapılacak. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. TAHRİŞ OLMUŞ CİLT İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 1-2 çay kaşığı yulaf ezmesi unu, 15 damla incir çekirdeği yağı, 1 çay kaşığı portakal suyu karıştırılıp macun yapılacak. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. ACİL CANLANDIRMA İHTİYACI İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal,  20 damla biberiye yağı (herba flora),  2  çay kaşığı çekilmiş ananas, 2 çay kaşığı süt tozu karıştırılıp macun yapılacak. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. KIRIŞIKLIK KARŞITI ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ

 

2 çay kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora), 15 damla incir çekirdeği yağı (Hasan Tuna), 4-5 damla lavanta esensial yağı, 4,5 damla E vitamini, 2 yemek kağığı gül suyu, 2 yemek kaşığı shea yağı (shea butter), 4 çay kaşığı buğday özü yağı, 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı, yağlar en son eklenmek kaydıyla, karıştırılıp macun yapılacak. 1,5 yemek kaşığı kadar çekilmiş üzüm çekirdeği suda nemlendirilecek ve maskeden önce bununla peeling yapılacaktır. Peeling sonrası maske yüze uygulanacak. 20 dakika civarında ciltte bekledikten sonra uygun bir cilt temizleme suyu ile yıkanıp, uygun bir nemlendirici cilt kremi sürülecektir. Bu maske haftada 2-3 kere uygulanmalıdır.

 

 1. YÜZ VE GÖĞÜS BÖLGESİ HÜCRE CANLANDIRMA İÇİN ANTİK KOMPLEX BAL CİLT MASKESİ TARİFİ

.

1 yemek kaşığı Antik Komplex Bal, 1 adet bıldırcın yumurtası, 20 damla hodan yağı (primrose oil) (herba flora), 20 damla biberiye yağı (herba flora), 20 damla incir çekirdeği yağı (Hasan Tuna), 20 damla üzüm çekirdeği yağı (herba flora), 15 damla havuç yağı, 10 damla q enzim 10, 5 damla Vitamin E, 5 damla limon yağı, 5 damla kabak çekirdeği yağı, 5 damla acı badem yağı iyice karıştırılıp macun haline getirilecek. 1 yemek kaşığı çekilmiş üzüm çekirdeği ile yüz ve göğüs bölgesi peeling yapıldıktan sonra, hazırlanan maske yüz ve göğüs bölgesine sürülecektir. Yaklaşık 1 saat sonra ılık su ile yıkanarak temizlenecektir. Bu maske haftada 2 kere uygulanmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.