BOTOX İŞLEMİ ASLINDA NÖRO-TOKSİK BİR MADDENİN DOKUYA VERİLMESİDİR.

Botox için kullanılan maddenin aslında sinir sistemine zarar veren ve kasların doğal yapısını bozan bir nörotoksin olduğunu biliyor musunuz ? bu zehrin ismi Botulinum toxin’dir. bu nöro- toksin bacterium Clostridium botulinum isimli bir bakteri tarafından üretilmektedir.

Bu zehir sinirlerin kasa birleşme yerinde asitilkolin maddesini bloke ederek sinirleri işlevsiz hale getirmektedir. Bunun sonucu olarak o kaslar felç olmaktadır. Daha ilerisi, bu madde balda da bulunmaktadır. Yetişkin insan bağırsaklarında genellikle hazmedilen bu zehir bebeklerin bağırsaklarında hazmedilemekte ve bebeklerde kas zaafiyetine neden olmaktadır. Bu sebeple küçük bebeklere bal verilmesi sakıncalı bulunmaktadır.

Botulinum toksik maddesinin yan etkileri tam olarak tespit edilmeden kozmatik endüstrisine girmesi, ileride birçok sorunu da beraberinde getirebilecektir.

Botox dıştan içe bir etki sağlarken, içten dışa etki sağlayan araçlar her zaman hem daha uzun süreli bir etkiye sahiptir, hem de daha sağlıklıdır. İçten dışa etkili olan faktörlere ağırlık verileceğine her zaman işin kolayına kaçmak bugünkü birçok tıbbi uygulamaların önemli bir sorunudur.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.