ŞEKER HASTALIĞINDA, KEMİK ERİMESİNDE VE BÜYÜME SORUNLARINDA MANGANEZİN ÖNEMİ-MANGANESE AS A REMEDY FOR DIBETICS, OSTEOPOROSIS AND GROWTH PROBLEMS.

 

İnsülin direnci olup da, insuline cevap vermeyen şeker hastalarına manganez seviyelerinin düşük olup olmadığını kontrol ettirmelerini önemle öneririm. Boy atamayan çocuklarda ve kalsiyum düzeyi normal görünmesine rağmen kemik erimesi yaşayan kişilerde düşük manganez seviyelerinden şüphelenmek önemlidir. KIsırlıkta, parkinson ve şizofreni hastalığının yönetiminde de düşük manganez seviyeleri önemle takip edilmelidir. Aşırı derecede sakinleştirici alma sürecinde olan hastaların sakinleştirici dozajları da manganez yönetimi ile düşürülebilir. Parkinson hastalığında homeopatik manganez uygulamaları başarılı olmaktadır. Vücutta bakırın yüksek olduğu şizofreni hastalarına manganez ve çinko verilerek bakırın vücuttan atılması sağlanabilir. Böylece hasta rahatlatılabilir.
Normal hallerde 4 bardak çay günlük manganez ihtiyacını karşılayabilir:)

Use of manganese for diabetic disorders- insulin-resistance and osteoporosis and bone growth disorders is very important.

Tranquillisant use can be minimized by use of manganese.

Parkinson disease can be treated by homeopatic use of manganese.

schizophrenia with high levels of cupper can be treated by mangenese use. Manganese can reduce high levels of zinc and copper to their normal levels.

Daily manganese requirement can be met by 4 cups of tea.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.