KANSER TEDAVİSİNDE VİTAMİNLERİN ROLÜ-VİTAMINS AND CANCER TREATMENT

CANCERCELL_FreeRadical

KANSER, VÜCUTTAKİ BAZI SAĞLIKLI ATOMLARIN TOKSİK ORTAMDA SERBEST RADİKAL DEDİĞİMİZ ATOMLARA DÖNÜŞMESİ VE BU ATOMLARIN DA NORMAL HÜCRELERİN BİLGİ BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE NETİCEDE FREKANS VEYA ENERJİ DÜZEYİNİ BOZARAK BAŞIBOŞ BÖLÜNMESİ NETİCESİNDE OLUŞUR.

“Vitamin C and other vitamins have to be well evaluated in cancer treatment. For example: Vitamin C can be one of the factors to stop developing of  cancer cells”

And also important as a support to cancer treatment:

 1. Detoxıfy the body in its entirety and evaluate and control all oxidant factors
 2. Perform a cybernetic analyse and of the body
 3. Provide homoestatis according to the  cybernetic analyse and be sure of cellular information integrity- no noise or antropic energy in cellular level
 4. Make sure of cybernetic cellular network efficiency

YEDİKLERİNİZ İLAÇLARINIZ, İLAÇLARINIZ YEDİKLERİNİZ OLSUN…

KANSER TEDAVİSİNDE, ÇAĞDAŞ TIBBİ UYGULAMALARA EK OLARAK;

 1. VÜCUDUN SİSTEMATİK OLARAK TOKSİNLERDEN TEMİZLENMESİ, OKSİTLEYİCİ TÜM ETMENLERİN DİKKATLE DEĞERLENDİRİLMESİ,
 2. SİBERNETİK ANALİZ VE HÜCRESEL BİLGİ BÜTÜNLÜĞÜNÜN SAĞLANMASI
 3. HOMOSTATİSİN SAĞLANMASI VE
 4. HÜCRESEL AĞ HABERLEŞMESİNİN KONTROLÜ (CYBERNETIC NETWORK CONTROL)-HÜCRE BÜTÜNÜNDE ANTROPİK ENERJİ TEMİZLİĞİ

And also important as a support to cancer treatment:

 1. Detoxıfy the body in its entirety and evaluate and control all oxidant factors
 2. Perform a cybernetic analyse and of the body
 3. Provide homoestatis according to the  cybernetic analyse and be sure of cellular information integrity- no noise or antropic energy in cellular level
 4. Make sure of cybernetic cellular network efficiency

BU SÜREÇ İÇERİSİNDE  İHTİYAÇ DUYULAN ZAMANDA ANTİOKSİDAN DESTEĞİN VERİLMESİ  KONUSU ÖZENLE DEĞERLENDİRİLMELİDİR.

KANSER TEDAVİSİNDE C VİTAMİNİ BAŞTA OLMAK ÜZERE VİTAMİN VE MİNERAL DESTEKLERİNİN KULLANILMASI KONUSU ARTAN ÖLÇÜDE TARTIŞILMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.  AKSİNE GÖRÜŞLER DE DİKKATE ALINARAK, ViTAMİN C BAŞTA OLMAK ÜZERE, KANSER TEDAVİSİNDE TÜM VİTAMİN VE MİNERALLER ÖZENLE DEĞERLENDİRİLMELİDİR.  

 ÖNEMLİ UYARI:  HER İNSANIN HASTALIĞI KENDİSİNE ÖZGÜDÜR; AŞAĞIDAKİ  BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİNDE OLMAYIP, MUTLAKA DOKTORUNUZUN GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİLMELİDİR.

BİR ÖRNEK OLMAK ÜZERE, KANSER TEDAVİSİNDEDE C VİTAMİNİ KULLANIMI:

 ANTİ OKSİDAN VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN DESTEKLEYİCİSİ OLARAK;

 1. KANSERLİ HASTALARDAKİ LÖKOPENİ (ALYUVARLARDA AZALMA) Yİ ÖNLEME, VE DAHA AZ KAN NAKLİNE İHTİYAÇ DUYULMASI İÇİN SELENYUM GEREKLİDİR.

KANSERDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN ALYUVAR MİKTARI VE CANLILIĞINI ARTTIRDIĞI İÇİN VE DAHA AZ KAN NAKLİNE NEDEN OLDUĞU İÇİN;

 1. 2. PARANTERAL (KAS VEYA DAMARA) VERİLEN E VİTAMİNİ KANSER İLAÇLARININ (DXORUBICIN, VINCRISTINE, DACARBUCIN, CİSPLASTIN VE TAMOXIFEN) SİTOTOKSİK (HÜCRE ZEHİRLEYİCİ) ETKİLERİNİ ARTIRTIRARAK KANSERİN YAVAŞLAMASINA YARDIMCIDIR.

DAMARDAN VERİLDİĞİNDE KANSER İLAÇLARININ SİTOTOKSİK ETKİSİNİ ARTTIRIP KANSERİ GERİLETTİĞİ İÇİN;

 1. C VİTAMİNİ KEMOTERAPİ İLAÇLARININ (DOXORUICIN, CİSPLATIN, PACLİTAXEL, DACARBAZİN, BLEOCYN GİBİ) SİTOTOKSİK ETKİLERİNİ ARTTIRIR. C VİTAMİNİ (1 G/GÜN) AKCİĞER KANSER HÜCRELERİNİN DAYANIKLIĞINI KIRAR.

AKCİĞER  KANSERİNDE KANSER HÜCRELERİNİN DAYANIKLILIĞINI KIRDIĞI İÇİN;

 1. KANSER HASTALARINDA İNTERVENÖZ UYGULAMANIN SINIRLI ETKİSİNE RAĞMEN, GÜNLÜK 3 GR ORAL GLUTATION TAKVİYESİN PLAZMADA EKSİLEN GLUTATYON, SİSTEİN VE GLUTAMİN DÜZEYLERİNDE ÖNEMLİ BİR FARK YARATMAMAKTADIR. BUNA KARŞILIK, SAĞLIKLI İNSANLARDA GÜNLÜK 500 MG C VİTAMİNİ GLUTATION SEVİYESİNİ OPTİMAL DOZAJ OLARAK ARTTIRMAKTA VE SÜRDÜREBİLMEKTEDİR. BU SEBEPLE GLUTATION DESTEĞİ YERİNE C VİTAMİNİ DESTEĞİ TERCİH EDİLMEKTEDİR.

KANSER HASTALARINDA 3 GR ORAL GLUTATION TAKVİYESİNİN GLUTAMİN , SİSTEİN  GLUTATİON SEVİYERLİNDE ÖNEMLİ BİR FARK YARATMAMASINA RAĞMEN, GÜNLÜK 500 MG VİTAMİN C GLUTATION SEVİYESİNİNDE ÖNEMLİ BİR ARTIŞ SAĞLAMAKTADIR.

 1. KANSER HASTALARINDA C VİTAMİNİ DESTEĞİ DİĞER DESTEKLERLE BİRLİKTE SİNERJİK OLARAK DAHA ETKİLİ OLMAKTADIR. AĞIZ KANSERİNDE BETA KARATEN, E VİTAMİNİ, GLUATION VE C VİTAMİNİ KARIŞIMI BUNLARIN TEK BAŞINA VERİLMESİNDEN DAHA ETKİLİ OLMAKTADIR.
 2. DNA’YI KORUYARAK, KANSEROJEN FAKTÖRLERİN OLUŞUMUNU ENGELLEME (RAHİM KANSERİNDE 4 KAT, PANKREAS, KOLON VE AĞIZ KANSERİNDE 2 KAT DAHA FAZLA KORUMA, NİTROZAMİN OLUŞUMUNU ENGELEYREK VE BAĞ DOKUSUNU GÜÇLENDİREREK KANSER OLUŞUMUNU ENGELLER, 1976 YILINDA 2 KEZ NOBEL ÖDÜLLÜ DR. LİNNUS PAULING VE DR EVAN KAMERON C VİTAMİNİ DESTEĞİNİN (10 G/GÜN) SON DÖNEM KANSER HASTALARINDA ÖMRÜ NİSPETEN UZATTIĞINI

İKİ KEZ NOBEL ÖDÜLLÜ DR  LINNUS PAULING VE DR EVAN KAMERON C VİTAMİNİ DESTEĞİNİN SON DÖNEM KANSER HASTALARINDAN ÖMRÜ NİSPETEN UZATTIĞINI GÖSTERMİŞTİR.

 1. VİTAMİN C, BAZI ENZİMLERİN BEYİNDEKİ DOĞAL AĞRI KESİCİLERİN PARÇALAMASINI ÖNLEDİĞİ İÇİN, BAZI KANSER İLAÇLARININ (L DOPA) VE AĞRI KESİCİLERİN DOZUNU AZALTMAK İÇİN KULLANILABİLİR.

VİTAMİN C EŞLİĞİNDE KULLANILAN, BAZI KANSER İLAÇLARININ DAHA DÜŞÜK DOZDA KULLANILARAK AĞRI DÜZEYİNİ DÜŞÜRDÜĞÜ VE BÖYLECE DAHA AZ YAN ETKİLİ OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR.

 1. PARANTERAL (KAS VEYA DAMARA) VERİLEN E VİTAMİNİ KANSER İLAÇLARININ (DXORUBICIN, VINCRISTINE, DACARBUCIN, CİSPLASTIN VE TAMOXIFEN) SİTOTOKSİK (HÜCRE ZEHİRLEYİCİ) ETKİLERİNİ ARTIRTIRARAK KANSERİN YAVAŞLAMASINA YARDIMCIDIR.

DAMARDAN VERİLEN C VİTAMİNİNİN KANSER İLAÇLARININ HÜCRE ÖLDÜRÜCÜ ÖZELLİKLERİNİ ARTTIRARAK KANSERİN YAVAŞLAMASINA YARDIMCI OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR.

C VİTAMİNİNİN KANSERE OLAN ETKİSİ

1. KENDİSİNE İKİ KEZ NOBEL ÖDÜLÜ VERİLEN DR. PAULING, C VİTAMİNİ DESTEĞİNİN SON DÖNEM KANSER HASTALARINDA ÖMRÜ UZATTIĞINI BELİRLEMİŞTİR. BUNA İLAVETEN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRDİĞİ VE DAHA AZ KAN NAKLİNE NEDEN OLDUĞU İÇİN

 2. KANSER İLAÇLARININ KANSERLİ HÜCRELER ÜZERİNDEKİ ÖLDÜRÜCÜ ETKİSİNİ ARTTIRIP KANSERİ GERİLETTİĞİ İÇİN, SAĞLIKLI HÜCRELERDE DNA ÇÖKMELERİNİ ÖNLEDİĞİ İÇİN,

3. KERATİN OLUŞUMUNDAKİ ÖNEMLİ ROLÜ NEDENİYLE KALP DAMAR SAĞLIĞINI KORUDUĞU İÇİN,

4. KANSER İLAÇLARININ ETKİLERİNİ ARTTIRARAK KANSERİN YAVAŞLAMASINA YARDIMCI OLDUĞU İÇİN

ÖNEMLİ GÖRÜLMÜŞTÜR. BUNUNLA BİRLİKTE HER İNSANIN HASTALIĞI KENDİSİNE ÖZGÜDÜR. YUKARIDAKİ BİLGİLER DOKTORUNUZUN GÖRÜŞLERİ ALINMADAN UYGULANMAMALIDIR..

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.