MS HASTALARI İÇİN İLK 10 GIDA DESTEĞİ-TOP 10 NUTRITIONAL SUPPORT FOR MS (MULTIPLE SCHLEROSIS)

MS (MULTIPLE SCHLEROSIS) HASTALIĞI İÇİN İLK 10 GIDA DESTEĞİ-TOP 10 NUTRITIONAL SUPPORT FOR MULTIPLE SCHLEROSIS (MS) DISESASE.

MS HASTALIĞI SİNİR HÜCRELERİNİN MYELİN TABAKASININ TAHRİP OLMASI SONUCU ORTAYA ÇIKAN SİSTEMİK (BÜTÜN VÜCUDU ETKİLEYN) BİR HASTALIKTIR.

  1. ALPHA LIPOIC ACID : SİNİR HÜCRELERİNDEKİ HASARI TAMİR ETMEK VE HASARIN GELİŞİMİNİ ÖNLEMEK İÇİN TAVSİYE EDİLMİŞTİR.  ECZANELERDE SOLGAR FİRMASININ ÜRÜNÜ OLARAK SATILMAKTADIR. GÜNLÜK DOZ: 200 MG LIK DRAJELERDEN SABAH AKŞAM TOK KARNINA BİRER ADETTİR.
  2. CALCIUM AEP (CALCIUM AMINO ETHYL PHOSPHATE), NEUROTRANSMITTER: SİNİR HÜCRELERİNİN ONARIMI, ÖZELLİKLE SİNİR HÜCRELERİNİN ZARLARININ GÜÇLENDİRİLEREK BUNLARA VERİLECEK ZARARLARIN ÖNLENMESİ, SİNİR KILIFLARININ ONARIMI VE SİNİRSEL İLETİŞİMİN HIZLANDIRILMASI İÇİN ÖNERİLMİŞTİR. 500 MG’LIK DRAJELERDEN SABAH VE AKŞAM BİRER DRAJE TOK KARNINA ALINABİLİR.
  3. ACETYL-L-CARNITINE: KALP VE BEYİN FONKSİYONLARI İLE KAS HAREKETLERİNİ GÜÇLENDİRMEK VE VÜCUTTA YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRMAK İÇİN TAVSİYE EDİLMİŞTİR. ECZANELERDE SOLGAR ÜRÜNÜ OLARAK SATILMAKTADIR. 600 MG’LIK DRAJEDEN YEMEKLE BİRLİKTE SABAH VE AKŞAM OLMAK ÜZERE BİRER DRAJE ALINABİLİR. BAYILARAK DÜŞME DURUMLARI OLAN HASTALAR DOKTORLARINA DANIŞMADAN KULLANMAMALIDIR; BU DURUMLARINI DAHA DA KÖTÜLEŞTİREBİLİR.
  4. LECHITIN: VÜCUTTA ACETYLCOLIN ÜRETİMİNİ ARTTIRARAK, HAFIZAYI GÜÇLENDİRMEK VE VÜCUTTA SİNİRSEL AKIMI GÜÇLENDİRMEK İÇİN TAVSİYE EDİLMİŞTİR. ECZANELERDE SOLGAR ÜRÜNÜ OLARAK SATILMAKTADIR. 1360 MG’LIK BİR DRAJE SABAHLARI YEMEKLE BİRLİKTE ALINMALIDIR.
  5. GINGKO BILOBA: HAFIZAYI GÜÇLENDİRMEK İÇİN TAVSİYE EDİLMİŞTİR. ECZANELERDE SOLGAR ÜRÜNÜ OLARAK BULUNMAKTADIR. GÜNDE 1 DRAJE YEMEKLE BİRLİKTE ALINMASI TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.
  6. N-ACETYLCYSTEINE ( NAC ): BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN DÜZGÜN ÇALIŞMASINI SAĞLAYARK MS HASTALIĞININ İLERLEYİŞİNİ DURAKLATAN BİR ANTİ OKSİDAN OLARAK TAVSİYE EDİLMİŞTİR. BÖBREK TAHRİBATINI ÖNLEMEK VE KARACİĞERİN TOKSİNLERDEN ARINDIRILMASI İÇİN TAVSİYE EDİLMİŞTİR. GÜNDE 200 MG DRAJE YEMEKLERLE BİRLİKTE ALINABİLİR.
  7. GLUTHATION: VUCUDU VİRÜSLERE KARŞI KORUMAK VE KARACİĞERİ, KALBİ VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KORUYAN GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN OLARAK ÖMRÜ UZATMAK AMACIYLA TAVSİYE EDİLMİŞTİR. ZARAR GÖRMÜŞ SİNİR HÜCRELERİNİ ONARMADA VE KORUMAK İÇİN KULLANILMAKTADIR. ÇOK GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN OLAN GLUTATION, C VİTAMİNİNİN VUCUTTA KULLANILMASI İÇİN DE GEREKLİDİR.
  8. YEŞİL ÇAY: YEŞİL ÇAY YAPRAĞINDAN ELDE EDİLEN ÇAY YEMEK ARALARINDA GÜNDE 3-5 BARDAK İÇİLEBİLİR VEYA 500 MG’LIK DRAJE HALİNDEKİ YEŞİL ÇAY EKSTRESİ GÜNDE 3 DEFA YEMEKLERLE BİRLİKTE ALINABİLİR.
  9. DEVE DİKENİ EKSTRESİ (MİLK THİSTLE EXTRACT): KARACİĞER DETOXU İÇİN TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. GÜNDE 2 DEFA SABAH VE AKŞAM YEMEKLERLE BİRLİKTE ALINABİLİR.
  10. BROMELAIN: KARACİĞERİ DESTEKLER. AĞRI VE YANGILI SÜREÇLERİN ÖNLENMESİNDE FAYDALIDIR.  KANI İNCELTİR; KAN İNCELTİCİ İLAÇLARLA BİRLİKTE ALINDIĞINDA DİKKATLİ OLUNMALIDIR.  50 MG. LIK DRAJELERDEN GÜNDE 2 DEFA KULLANILABİLİR. ANANASTA YOĞUN BİR ŞEKİLDE BULUNUR.

NOT: STEROİD HORMONLAR BİR HORMON GRUBUDUR. BUNLARIN BAŞINDA ESTROJEN, TESTESTERON, PROGESTERON VE DİHİDROEPİANDROSTERON HORMONLARI GELİR. BUNLAR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN DÜZENLİ ÇALIŞMASINDA VE MS ATAKLARININ ÖNLENMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNARLAR.     MS HASTALIĞINDA STEROİD HORMONLARDAN ESTRADIOL SEVİYESİ ÇOK ÖNEMİDİR  ESTRADIOL ESTROJEN ÜRETİMİ İÇİN GEREKLİ BİR HORMONDUR. BİR KİMSEDE KADINLIK HORMONU ESTEROJEN VE ERKEKLİK HORMONU TESTESTERON SEVİYELERİ BELLİ BİR DENGEDE OLMAZSA KADINLARDA ADET DÜZENSİZLİKLERİ, ERKEKLERDE EREKSİYON SORUNLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK RAHATSIZLIKLAR ORTAYA ÇIKAR. NORMALDEN YÜKSEK ESTRADIOL SEVİYESİ MS HASTALIĞINI OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR. YÜKSEK ESTRADIOL SEVİYESİNE KARŞILIK, DÜŞÜK PREGESTERON SEVİYESİNE SAHİP OLMAK, HER İKİ HORMONU DA DÜŞÜK OLANLARA GÖRE MS HASTALIĞINI AZDIRMAKTADIR. ESTRADIOL SEVİYESİNİN PROGESTERON SEVİYESİNE ORANI YÜKSELDİKÇE HASTALIK DAHA ATEŞLENMEKTEDİR. ESTRADIOL HORMONU EN FAZLA SOYA FASULYESİNDE BULUNDUĞUNDAN MS HASTALARININ SOYA ÜRÜNLERİNİ DİKKATLİ KULLANMALARI GEREKMEKEDİR.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.