IŞIK KAYNAĞIMIZ İLE KANSER ARASINDAKİ İLİŞKİ- RELATIONSHIP BETWEEN OUR LIGHT SOURCE AND CANCER

DOĞAL GÜNEŞ IŞIĞI KANSER RİSKİNİ AZALTIR.

DOĞAL YASALAR, TÜM EVERENİ AYNI ŞEKİLDE ETKİLER. SUNİ IŞIK ALTINDA UZUN ZAMAN GEÇİREN BİTKİLERDEKİ HÜCRESEL BOZUKLUKLARIN İNSAN HÜCRELERİ ÜZERİNDE DE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ETKİLEYEREK KANSERE NEDEN OLABİLECEĞİNİ ÖNGÖRMEK İÇİN KAHİN OLMAYA GEREK YOKTUR. SUNİ IŞIĞIN EPİFİZ BEZİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ÇOK ÖNEMLİDİR. BU SÜRE NE KADAR ÇOK OLURSA RUHSAL, ZİHİNSEL, DUYGUSAL VE FİZİKSEL RAHATSIZLIKLAR ARTMAKTADIR. BU DURUM, DOĞAL GÜNEŞ IŞIĞI  ALTINDA YAŞAYANIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BESLENMESİ, SUNİ IŞIK ALTINDA YAŞAYANIN İSE SAĞLIKSIZ BESLENMESİ DEMEKTİR.

SUNİ GÜNEŞ IŞIĞI HÜCRE DUVARLARINI ZAYIFLATARAK HASTALIKLARA NEDEN OLMAKTADIR. DOĞAL GÜNEŞ IŞIĞI,  HÜCRE ZARININ DAHA GEÇİRGEN OLMASINI, HÜCRE ENERJİ SEVİYESİNİN VE SAĞLIKLI DNA GELİŞİMİNİ SAĞLAYARAK TÜM HÜCRE METOBOLİZMASININ DAHA VERİMLİ OLMASINA SEBEP OLMAKTADIR.[i]

RENKSİZ CAM, DOĞAL GÜN IŞIĞINININ ULTRAVİOLE KISMINI %99 ORANINDA KIRMAKTADIR.  PLASTİKLER İSE %95 ORANINDA GEÇİRMEKTEDİR. TAM SPEKTRUMDA GÜNEŞ IŞIĞININ ALINAMAMASI KANSER RİSKİNİ ARTTIRMAKTADIR. ÖZELLİĞİ OLMAYAN CAM GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ YERİNE, PLASTİK GÖZLÜKLERİN KULLANILMASI DNA HASARINI ÖNLEYEREK KANSER RİSKİNİ AZALTMASI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR[ii].


SUMMARY: USING SUN GLASSES PROMOTES CANCER RISK.

[i] Melyni Worth, PhD “ Low Level Laser Therapy Provides New Treatment Possibilities” World Eqine Veterinary  Reviw 9,n0 3,1998.

[ii] John Ott, 1976, 30-33

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.