BU SİTEDE ONLINE VERİLEN TIBBI TAVSİYELER VE BİLGİLERLE İLGİLİ YASAL SORUMLULUĞUMUZ OLMADIĞINA DAİR AÇIKLAMA. LEGAL DISCLAIMER ON ONLINE MEDICAL ADVISE AND INFORMATION GIVEN ON THIS SITE

Bu site size veya başka herhangi bir kimseye tıbbi bir tavsiyede bulunmak, profesyonel tanı yapmak veya fikir vermek, tedavi etmek veya profesyonel bir hizmet vermek üzere hazırlanmamıştır. Bu sitede verilen tüm bilgiler sadece bilgi amaçlıdır ve herhangi bir tarzda uygulamaya yönelik olarak hazırlanmamıştır.

Bu site veya bağlantıları vasıtasıyla Dr. Sahin Kesikminare sadece eğitim amaçlı bilgiler vermektedir. Bu site ve diğer sitelere olan bağlantıları tıbbi veya mesleki tedavinin yerine kullanılmak için uygun değildir ve siz buradaki bilgileri doktor tavsiyesinin yerine kullanmamalısınız veya doktora gitmekle elde edeceğiniz bilgilerle eş tutamazsınız veya buradaki bilgiler yüzünden doktorunuzu veya başka bir sağlık meslek sahibini aramaktan va geçmemelisiniz. Dr. Şahin Kesikminare burada bahsedilen bilgilerden, tavsiyelerden, tedavi metotlarından, teşhislerden veya diğer bilgi, hizmet ve bu siteden aldığınız ürünlerden sorumlu değildir.

HERHANGİ BİR RAHATSIZLIĞINIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ HEMEN DOKTORUNUZU ARAMANIZ GEREKİR.

Eğer başka bir sağlık sorunuzun olduğunu düşünüyorsanız, sağlığınızla ilgili veya tıbbi bir durumla ilgili bir soru varsa hemen doktorunuza veya başka bir sağlık personeline  danışmalısınız. ,Bu site veya bağlantılarında elde ettiğiniz bilgilerden dolayı Tıbbi veya mesleki tavsiyeleri asla ihmal etmeyiniz. . Bu siteden edindiğiniz bilgilere güvenerek asla bir profesyonel doktordan veya sağlık görevlisinden aldığınız tavsiyelerden vazgeçmeyiniz. Bu sitede ve bu sitenin bağlantılarında verilen bilgilerin açıklamaları ile, buradaki bilgilerin üzerinizde tatbikatı için doktorunuzdan veya sağlık görevlisinden açıklama isteyerek destek almanız gerekir..

Tıbbi bilgiler sürekli değişmektedir. Bundan dolayı, bu site veya bu sitenin bağlantılı olduğu sitelerdeki bilgiler en son bilgiler, tam ve sonuç verici bilgiler olarak kabul edilmemeli yada  bu bilgilere güvenerek kendinize veya bir başkasına bir tedavi şekli önermemeniz gerekir. Bu sitede veya bunun bağlantı verdiği diğer sitelerdeki bilgilere güvenmenin riski tamamen size aittir.

This site is not designed to and does not provide medical advice, professional diagnosis, opinion, treatment or services to you or to any other individual. All the information given on this site is only informative and is not designed for any kind of application

Through this site and linkages to other sites, Dr. Şahin Kesikminare provides general information for educational purposes only. The information provided in this site, or through linkages to other sites, is not a substitute for medical or professional care, and you should not use the information in place of a visit, call consultation or the advice of your physician or other healthcare provider. Dr. Şahin Kesikminare is not liable or responsible for any advice, course of treatment, diagnosis or any other information, services or product you obtain through this site.

IF YOU BELIEVE YOU HAVE A MEDICAL EMERGENCY, YOU SHOULD IMMEDIATELY CALL YOUR PHYSICIAN. If you believe you have any other health problem, or if you have any questions regarding your health or a medical condition, you should promptly consult your physician or other healthcare provider. Never disregard medical or professional advice, or delay seeking it, because of something you read on this site or a linked website. Never rely on information on this website in place of seeking professional medical advice. You should also ask your physician or other healthcare provider to assist you in interpreting any information in this Site or in the linked websites, or in applying the information to your individual case.

Medical information changes constantly. Therefore the information on this Site or on the linked websites should not be considered current, complete or exhaustive, nor should you rely on such information to recommend a course of treatment for you or any other individual. Reliance on any information provided on this Site or any linked websites is solely at your own risk.

Dr. Sahin Kesikminare does not recommend or endorse any specific tests, products, procedures, opinions or other information that may be provided on the linked websites. The linked websites may contain text, graphics, images or information that you find offensive (e.g., sexually explicit) or illigal. Dr. Şahin Kesikminare, its licensors and its suppliers have no control over and accept no responsibility for such materials.

BU SİTEDE ONLINE VERİLEN TIBBI TAVSİYELER VE BİLGİLERLE İLGİLİ YASAL SORUMLULUĞUMUZ OLMADIĞINA DAİR AÇIKLAMA. LEGAL DISCLAIMER ON ONLINE MEDICAL ADVISE AND INFORMATION GIVEN ON THIS SITE” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.