KARNINIZI DEĞİL, HÜCRELERİNİZİ DOYURUN/DO NOT SATISFY YOUR HUNGER BUT YOUR CELLS

bioavailability-ratio

 

MIND FOR THE BIOAVAILABILTY BUT NOT FOR IN THE STOMACH!

KARNINIZI DEĞİL; HÜCRELERİNİZİ DOYURUN!

YEDİĞİMİZ HER ŞEY, ÇEŞİTLİ NEDENLERLE HÜCRELERİMİZE GİREMEDEN DIŞARI ATILILABİLİR.

BAĞIRSAK YAPIMIZ SAĞLIKSIZ İSE, YEDİĞİMİZ ÇOĞU ŞEY, BAĞIRSAKLARDAKİ PARAZİTLERİ BESLER AMA BİZE GEREKTİĞİ GİBİ BİR FAYDASI OLMAZ.

ÜSTTEKİ RESİMDE, KAN DAMARI İÇİNDE BULUNAN BESİNLER AZ MİKTARDA  HÜCRELER ARASI SIVIYA GEÇEBİLİRKEN (YETERSİZ BİYOBULUNABİLİRLİK), ALTTAKİ RESİMDE BOL MİKTARDA GEÇEBİLMEKTEDİR. (YETERLİ BİYOBULUNABİLİRLİK)

BESİNLER KAN, LENF VE KARACİĞER OLMAK ÜZERE 3 YERDEN DOĞRUDAN VEYA DOLAYILI OLARAK HÜCRELERİMİZE DOĞRU YOLA ÇIKAR.

BUNUN İÇİN, HER BESİNİN BİR TAŞIYICISI OLMASI GEREKİR. ÖRNEĞİN VÜCUTTA OKSİJENİ BİR YERDEN BAŞKA YERE TAŞIYAN HEMOGLOBİN AZ İSE, VÜCUTTA YETERİ KADAR OKSİJEN OLSA BİLE HÜCRELERİMİZE YETERLİ OKSİJEN GİTMEZ.

BU SEBEPLE, ALDIĞIMIZ BESİNLERİN HÜCRELERE KADAR GİREBİLMESİ İÇİN KAN, LENF VE KARACİĞERİN SAĞLIKLI OLMASI YANINDA, BAĞIRSAKLAR GİBİ BUNLARLA İLİŞKİLİ OLAN ORGANLARIN SAĞLIKLI OLMASI LAZIMDIR. BU DA YETMEZ BESİNLERİ HÜCRELERE KADAR GÖTÜRECEK OLAN TAŞIYICILARIN VARLIĞI DA ÇOK ÖNEMLİDİR.

LENF SİSTEMİNDEN ÖRNEK VERECEK OLURSAK; LENF SİSTEMİ TEMBELSE, YAĞLARI VE YAĞDA ERİYEN A, D, E VE K VİTAMİNLERİ, ATIK MADDELERİ, DOKU SIVISINDAKİ BÜYÜK PROTEİNLERİ VE FAZLA SIVIYI KARACİĞERE GÖNDEREMEZ. VÜCUTTA BAŞTA VİTAMİN EKSİKLİĞİ OLMAK ÜZERE, BESLENME BOZUKLUKLARI GÖRÜLÜR. YETERLİ BESİN MADDESİ ALINMASINA RAĞMEN HÜCRELERE ULAŞAMAZ. VÜCUT YAĞ BAĞLAR. DOKU SIVISI ARTARAK VÜCUTTA ÖDEM YAPMAYA BAŞLAR

KAS SİSTEMİ GERGİNSE, KAN VE LENF DAMARLARINA VE SİNİRLERE BASKI YAPAR, AĞRI İLE BİRLİKTE DOKUYA ZARAR VEREBİLİR.

İNCE BAĞIRSAK İLE KALIN BAĞIRSAK ARASINDAKİ TEK YÖNLÜ VANA GÖREV YAPAMAZSA VEYA AŞIRI KABIZLIK DURUMUNDA, KALIN BAĞIRSAK İÇİNDEKİ ZEHİRLER İNCE BAĞIRSAĞA GEÇEREK VÜCUDU ZEHİRLER. DİAFRAM HAREKETLERİ İLE BURAYI AKTİF TUTMAK GEREKİR.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.