KARACİĞER TOKSİDİTESİ VE KRON HASTALIĞI, ÜLSERATİV KOLİT, TROİT , SEDEF, LUPUS, PANKREAS ASTIM, BÖBREK VE İMMÜN RAHATSIZLIKLAR- LIVER TOXIFICATION AND ASTHMA, ULSERATIVE COLITIS, TROIT, KIDNEY AND IMMUN DISORDERS

 

Bugün çaresiz birçok rahatsızlığın temelinde bağırsak kaynaklı mikroorganizmaların yol açtığı karaciğer toksiditesi yatar. Bunlar hem karaciğer rahatsızlıklarına hem de oto-immün rahatsızlıklara neden olur. İsim vermek gerekirse karaciğer rahatsızlıkları, Kron hastalığı, (Chron’s disease), ülserativ kolit, troit rahatsızlığı, sedef, lupus, pankreas iltihabı, allerjik hastalıklar, astım, ve immün rahatsızlıklardır. Toksik birikim, çoğu oto-immün rahatsızlıkların da kaynağıdır. Çok yaygın olarak görülen oto-immün bir rahatsızlık olan romatoid artrit, kas erimesi, şeker ve oto-immün troid rahatsızlığı da bunlardan biridir.
Toksik maddeleri bağırsakta bağlayarak karaciğere geçişleri önlemek için suda eriyen lifli gıdalar çok önemlidir. Guar gam, pektin ve yulaf kepeği bunların başında gelir.
Amonyak ve üre gibi protein metebolizmasının atıklarını temizlemek de karaciğere düşer. Aşırı protein tüketimini kısarak ve bol sıvı tüketerek karaciğer sağlığınızı destekler ve böbreklerinizi koruyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.