GREYFURT VE KARACİĞER DETOXU- GRAPEFRUIT AND LIVER DETOXIFICATION

GREYFRUIT SLOWS DOWN PHASE I LIVER DETOXIFICATION ON THE WAY TO CANCER-

KANSERE GİDEN YOLDA, GREYFURT KARACİĞERDE 1. FAZ DETOXUNU YAVAŞLATIR.

GREYFURT VE KARACİĞERDE TOKSİK MADDE TEMİZLİĞİ

Eğer bir rahatsızlığınızdan dolayı ilaç alıyorsanız greyfurt yemeyiniz. Çünkü greyfurtun içinde bulunan naringenin maddesi karaciğerin 1. faz toksin arındırma faaliyetini P450 enzim faaliyetini engelleyerek % 30 oranında azaltır ve ilaçlar vücudunuzdan atılmakta gecikir…
Sadece greyfurt mu, benzodiazapinler, antihistaminikler (kaşıntıya karşı kullanılan ilaçlar), Cimetidine ve diğer antik asit ilaçları, ketoconazole ler, sulfaphenozole ler, bağırsaktaki sağlıksız bakteriler, yaşlılık, aşırı zerdeçal tüketimi, aşırı acı kırmızı biber tüketimi, aşırı karanfil yağı tüketimi de aynı şekilde karaciğer 1. faz enzim faaliyetini engelleyerek karaciğerin toksik madde temizliğini zorlar.
Bunlardan zerdeçal karaciğer, 1. fazda antikanser etkisiyle enzimatik faaliyeti yavaşlatarak kanserojen maddelerin faaliyetlerini de yavaşlatır. 2. fazda enzimatik faaliyeti güçlendirerek kansorejen maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Zerdeçal uygun dozlarda kullanıldığında kanser tedavisinde faydalı bir destek olabililir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.